OK

See veebileht kasutab küpsiseid, et pakkuda parimat kasutusmugavust. Kasutustingimused

E-pood hetkel suletud hooldustöödeks. Vabandame ebameeldivuste pärast!

ABK6 Pineau de Charentes

27.90

37.2 €/l

Tootja

ABK6

Riik

Prantsusmaa

Regioon

Cognac

Apellatsioon

AOC Vieux Pineau de Charentes

Aastakäik

NV

Serveerimistemperatuur

8-10 °C

Alkoholiprotsent

17 %

Maht

75 cl

Viinamarjasort

Ugni Blanc, Colombard, Folle Blanche

Maitse

tammalaagerdusega, marjane

Sobivus toiduga

aperitiiv, foie gras, valgehallitusega kitsejuust, sinihallitusjuust

Sündmus

külla kaasa, kingitus, veiikeldrisse, aperitiiv

SEO

Pineau de Charentes, Pineau, Vieux Pineau, ABK6, best cognac, cognac, konjak, aperitiiv

Share this product

Francis Abécassis tõi ABK6 konjakimargi turule 2006. aastal. Noorele hiljuti alustanud ühe viinamarjaaia põhisele Edela-Prantsusmaa konjakimargile on juba osaks saanud kahekordne World Cognac Awardi kuldmedali võitja tiitel. Traditsiooniliste konjakimajadega võrreldes peaks moodne ABK6 vastama pigem noorema tarbija maitse-eelistustele. Firma nimi kõlab prantsuse keeles öelduna täpselt samamoodi kui Abécassis. Seda lühendit kasutas Francise noorem tütar Elodie SMS-sõnumite lõpus oma perekonnanime asemel. Seitse aastat hiljem juhib nüüdseks 27-aastane Elodie koos isaga oma pereäri.
Serveerida konjakiklaasist
Pineau de Charentes on jook, kus oma aia veel kääritamata viinamarjamahlale lisatakse 70% alkoholisisaldusega reservkonjaki eau de vie’d. Tegemist on kangestatud joogiga. Valge Pineau tehakse Ugni Blanc, Colombard ja Folle Blanche viinamarjadest. Jook veedab 18 kuud 400 liitristes tammevaatides.
Alkoholiprotsent on täpselt 17%. Värvus on valgel Pineaul kuldne. Esmalt hõngub ninna värske puuviljasus.
Suus on jook ümar. Äärmiselt naksakas hape meenutab tsitruselisi, eriti eredalt punast apelsini. Magusas maitses avaldub kõigepealt rosinakissell, suhkrusiirupis pirn ja kuivatatud aprikoos. Edasi tunneb suus veel küpset virsikut, heledat viigimarja ja suitsuploomi. Kerge tammekarakter avaldub vanilje ja kamashokolaadi näol. Lõppmaitsesse jäävad kreekapähkel, sukaad ja kirbe akaatsiamesi.

ABK6

Francis Abécassis tõi ABK6 konjaki turule 2006. aastal. Noorele hiljuti alustanud ühe viinamarjaaia põhisele konjakimargile on juba osaks saanud World Cognac Awardi kuldmedali võitja tiitel. Traditsiooniliste konjakitega võrreldes peaks moodne ABK6 vastama pigem noorema tarbija maitse-eelistustele. Konjaki nimi kõlab prantsuse keeles öelduna täpselt sama moodi kui Abécassis. Seda lühendit kasutas Francise noorem tütar Elodie SMS-sõnumite lõpus oma perekonnanime asemel. Seitse aastat hiljem juhib nüüdseks 27-aastane Elodie koos isaga oma pereäri. ABK6 konjakitele iseloomulik puuviljasus saab alguse oma mägiste viinamarjaaedade kliimast ja lubjasest pinnasest. Lisaks läbib konjak pikema tammelaagerduse kui enamik laialt tuntud konjakimarke.

Tootekood: 01-663023 Kategooria:

Kas oled vähemalt 18 aastat vana?

Jah