OK

See veebileht kasutab küpsiseid, et pakkuda parimat kasutusmugavust. Kasutustingimused

E-pood hetkel suletud hooldustöödeks. Vabandame ebameeldivuste pärast!

Amphora Riesling

35.85

71.7 €/l

Tootja

Domäne Wachau

Riik

Austria

Regioon

Austria

Apellatsioon

Austria

Aastakäik

2015

Serveerimistemperatuur

14 °C

Alkoholiprotsent

12,5 %

Maht

50 cl

Viinamarjasort

Riesling 100%

Maitse

kuiv, mineraalne, happeline, täidlane

Sobivus toiduga

degustatsioonivein, seltskonnavein, seashnitsel

Sündmus

külla kaasa, kingitus

SEO

orange wine, naturaalne vein, alternatiivne vein, austria naturaalne vein, eriline vein, Riesling

Share this product

Domäne Wachau veinid tulevad iidsetest terrassaedadest. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30 % kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse ainult preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka.
Amphora on Domäne Wachau esimene ja ainuke naturaalne vein, nendepoolne nägemus veinist, mida ei ole stabiliseeritud sulfititega. Naturaalne vein on vein oma kõige loomulikumas oleksus, sellele ei ole midagi juurde poogitud ega ära võetud. Ametlikult on veinikategooriaks Austria vein, kuigi pudelil on kirjas nii aastakäik kui viinamarjasort. Terrassaedadelt pärit Riesling marjad on käsitsi korjatud 6. oktoobril ja koheselt rootsudest vabastatud. Kääritatud kestadega koos spontaanselt kestades leiduva pärmikultuuri mõjul 300 liitristes saviamforates. Viis kuud veedab vein amforas. Järgneb õrn press käsitsi opereeritava väikse pressiga. Pudeldatakse alles aasta hiljem novembris ilma filtreerimata pooleliitrisesse keeratava korgiga pudelitesse. Sobib joomiseks veganitele. Klaasis on veinil kergelt hägune kuldne värvus õrna vaskja helgiga. Ninna tungib kohe mesilasvaha, greip ja rikkalik troopiline lõhnapahvak. Vein avaneb kiirelt ja pakub mitmekihilise lõhnaelamuse. Pudelis edasi käivast arengust on naturaalsel veinil juures hulk tertsiaalseid nüansse nagu valge shokolaad, nelk ja seeder. Hape on ergas ja värske. Tanniinid on kauakestvad, ent jätavad peene mulje. Suus muutub sokolaad tumedaks, juurde tulevad karamell ja martipan ning jälle on tunda rohkelt puuviljasust. Vein on lopsakas ja suus ääretult pika püsimisega. Unikaalne Austria vein sobib niisama avastamiseks või naturaalse veini olemuse üle filosofeerimiseks.

Domäne Wachau

Domäne Wachau Terrasseni- sarja veinid on segud erinevatest tibatillukestest iidsetest terrass-aedadest, mille suurus on nii väike, et eraldi vinifitseerituna neist arvestatavat veinikogust ei saakski. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30 % kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse ainult preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka. Smaragd on kolmest veinikategooriast tipmine, teised kaks on Federspiel ja Steinfeder, viimane nendest on kõige lihtsam. Smaragdi nimi viitab erkrohelistele sisalikele, kes kivistel viinamarjapõldudel sooja päikse käes peesitavad. Smaragdi kategooria veinid on kõrgema alkoholisisaldusega ja pikema arengupotensiaaliga.

Tootekood: 01-656042 Kategooria:

Kas oled vähemalt 18 aastat vana?

Jah