OK

See veebileht kasutab küpsiseid, et pakkuda parimat kasutusmugavust. Kasutustingimused

E-pood hetkel suletud hooldustöödeks. Vabandame ebameeldivuste pärast!

Château La Perrière Muscadet de Sèvre et Maine sur lie

13.95

18.6 €/l

Tootja

Château La Perrière

Riik

Prantsusmaa

Regioon

Loire

Apellatsioon

AOC Muscadet de Sèvre et Maine

Aastakäik

2015

Serveerimistemperatuur

8 - 10 °C

Alkoholiprotsent

12 %

Maht

75 cl

Viinamarjasort

Melon de Bourgogne 100%

Maitse

kerge, happeline, mineraalne, värske

Sobivus toiduga

kalaroad, sushi, mereannid, austrid, sinimerekarbid

Sündmus

piknik, grillipidu, mereanniõhtusöök

SEO

Château La Perriere, Muscadet, sur lie, sur lie meetod, Melon de Bourgogne, kerge valge veini, happeline valge vein, merannivein, austrivein

Share this product

Muscadet ala jääb Loire’i jõe oru lääneossa, Nantes’i linna lähedusse. Kõige olulisem piirkonna mõjutaja on Atlandi ookean külmade tuulte ja soolase veega. Sèvre et Maine ala Muscadet on kõige tuntum, kogu Muscadet toodangust moodustab see 80 %. Lisaks tasub Muscadet puhul valida pudeleid, millel kirjas sur lie. See tähendab, et veini hoitakse pikka aega settel. Sete koosneb käärimisel ülejäänud viinamarjamaterjalist ja surnud pärmiosakestest. Need annavad veinile juurde nii maitset kui kreemjat sügavust. Ilma sur lie meetodita on 100 % Melon de Bourgogne viinamarjast veinid liiga lihtsakoelised ja teravalt happesed. Melon de Bourgogne marja nimi viitab kunagisele Burgundia päritolule. Alates 17. sajandist Burgundias marja praktliiselt enam ei eksisteeri. Muscadet piirkond on Meloni põhiline, ja Euroopas ainuke kasvuala, tihti kutsutakse viinamarja ka lihtsalt Muscadet’ks.
Chateau la Perrière vein helgib õrnroheliselt, muidu on vein helekollane. Esimesteks ninnatungivateks lõhnadeks on tsitruselised, melon, kerge mõru sidrunikoor. Selle nagu ka paljude teiste Muscadet de Sèvre et Maine põhimärksõnadeks on tugev mineraalsus ja kandev hape. Mineraalsusest arusaamiseks on parim võrrelda suus tekkivat tunnet kivi lakkumisega. Samuti viitab mineraalsusele Muscadet soolasus. Järelmaitse on pikk ja värskendavalt sidrunine.

Château La PerrièreTootekood: 01-650002 Kategooria:

Kas oled vähemalt 18 aastat vana?

Jah