OK

See veebileht kasutab küpsiseid, et pakkuda parimat kasutusmugavust. Kasutustingimused

Terrassen Grüner Veltliner Smaragd

23.85

31.8 €/l

Tootja

Domäne Wachau

Riik

Austria

Regioon

Wachau

Apellatsioon

Wachau

Aastakäik

2015

Serveerimistemperatuur

8-10 °C

Alkoholiprotsent

13 %

Maht

75 cl

Viinamarjasort

Grüner Veltliner 100%

Maitse

mineraalne, aromaatne, happeline

Sobivus toiduga

grillitud merannid, viini shnitsel, kanafilee tsitrusemarinaadis, jänes valges veinis, tafelspitz ehk hautatud loomaliha.

Sündmus

külla kaasa, mereanniõhtusöök, grillipidu, kodune õhtusöök

SEO

Domäne Wachau, Grüner Veltliner, Terrassen, Smaragd, hea Grüner

Share this product

Domäne Wachau Terrasseni sarja veinid on segud erinevatest tibatillukestest iidsetest terrassaedadest, mille suurus on nii väike, et eraldi vinifitseerituna neist arvestatavat veinikogust ei saakski. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Smaragd on kolmest veinikategooriast tipmine, teised kaks on Federspiel ja Steinfeder, viimane nendest on kõige lihtsam. Smaragdi nimi viitab erkrohelistele sisalikele, kes kivistel viinamarjapõldudel sooja päikse käes peesitavad. Smaragdi kategooria veinid on kõrgema alkoholisisaldusega ja pikema arengupotensiaaliga.
Grüner Veltliner on Austria valge viinamari number üks. Ingliskeelse veinitarbija jaoks passib keerukas saksa sordinimi lihtsalt esitähtede järgi grüü-vee’ks lühendada. Grüner Veltliner on väga mitmekülgse karakteriga tänuväärne toiduvein. Viinamarjad on korjatud kompleksema veini jaoks alles novembri alguses. Veini hoitakse mitu kuud tammevaadis, et täidlust juurde anda ja tormakust maha võtta. Värvus on õlgkollane. Lõhnas tungib ninna valge pipar ja eksootiline puuvili, maitses kollane õun, sidrun ja rohke suitsune mineraalsus. Grüneri hape annab endast ise võimsalt märku, see hape ongi Grüner Veltlineri märksõnaks. Sama oluline on Grüneri juures vürtsikas järelmaitse.

Domäne Wachau

Domäne Wachau Terrasseni- sarja veinid on segud erinevatest tibatillukestest iidsetest terrass-aedadest, mille suurus on nii väike, et eraldi vinifitseerituna neist arvestatavat veinikogust ei saakski. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30 % kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse ainult preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka. Smaragd on kolmest veinikategooriast tipmine, teised kaks on Federspiel ja Steinfeder, viimane nendest on kõige lihtsam. Smaragdi nimi viitab erkrohelistele sisalikele, kes kivistel viinamarjapõldudel sooja päikse käes peesitavad. Smaragdi kategooria veinid on kõrgema alkoholisisaldusega ja pikema arengupotensiaaliga.

Tootekood: 01-656027 Kategooria:

Kas oled vähemalt 18 aastat vana?

Jah